cercarle بوشهر تبلیغات تبلیغات انتخابات

cercarle: بوشهر تبلیغات تبلیغات انتخابات هواداران استان بوشهر ستاد انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات 29 اردیبهشت انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز بین‌الملل درخواست گوترش جهت حفظ امنیت مراکز بهداشتی در جنگها

دبیرکل شرکت ملل از طرفهای درگیر در جنگها خواست به مراکز بهداشتی حمله نکنند.

درخواست گوترش جهت حفظ امنیت مراکز بهداشتی در جنگها

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل ار خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش، — دبیرکل شرکت ملل متحد — روز پنجشنبه با ابراز تاسف از اینکه طرف های درگیر در جنگ ها و بحران ها بیش از پیش به طور مکرر بیمارستان ها و پزشکان را نشانه حملات خود قرار می دهند، از کشورهای درگیر بحران خواست قوانین بشردوستانه را در این زمینه رعایت کنند.
بر این اساس، در شروع نشست شورای امنیت که به بحث عمومی راجع به محافظت از غیرنظامیان در بحران های مسلحانه تخصیص داده شده است یافته بود، دبیرکل شرکت ملل متحد یادآور شد به گفته شرکت جهانی بهداشت «در سال 2016 حملات علیه بیمارستان ها، پزشکان، آمبولانس ها و زخمی ها دست کم در 20 کشور روی داده است».

عبارات مهم : امنیت

آنتونیو گوترش به خاص به سوریه که صحنه بیش از 400 حمله به تاسیسات پزشکی بوده است و به یمن و افغانستان که چنین حملاتی در سال 2016 در مقایسه با سال 2015 تقریبا دو برابر شده است هست، اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد در اکثر موارد، نظام های بهداشتی این کشورها از قبل بسیار شکننده بوده و در اکثر موارد نیز هیچ کس مسئول این حملات تلقی نشده است.
وی یاد آور شد در سوریه بیش از نیمی از تاسیسات بهداشتی تعطیل شده است اند یا به طور ناقص فعالیت می کنند و دو سوم کارکنان بهداشتی از کشور گریخته اند.
گوترش خاطر نشان کرد «این حملات نمایانگر این گرایش گسترده هستند که طرف های درگیر در بحران ها بیمارستان را به عنوان اهداف تلقی می کنند نه به عنوان پناهگاه هایی که باید امنیت آنها رعایت شود».
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: امنیت | بهداشتی | بیمارستان | آنتونیو گوترش | بین الملل | آنتونیو گوترش | دبیر کل شرکت ملل | کشورهای درگیر جنگ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog