cercarle بوشهر تبلیغات تبلیغات انتخابات

cercarle: بوشهر تبلیغات تبلیغات انتخابات هواداران استان بوشهر ستاد انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات 29 اردیبهشت انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز کرمان در کمتر از یک ماه 14محدوده جنگلی کرمان طعمه آتش شد

در سه هفته اخیر با شروع فصل گرما 14 محدوده جنگلی و مرتعی استان در آتش سوخته است .

در کمتر از یک ماه 14محدوده جنگلی کرمان طعمه آتش شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت:در این آتش سوزی ها 51 هکتار جنگل و مرتع از بین رفته و یک و نیم میلیارد تومان جهت احیاء مجدد به عرصه های منابع طبیعی استان خسارت وارد شده است است .
مهدی رجبی زاده افزود: از 7 میلیون هکتار اراضی جنگلی و مرتعی در محدوده شمال استان 3 میلیون هکتار آن در معرض خطر آتش سوزی است .

عبارات مهم : طبیعی
وی با بیان اینکه زیاد آتش سوزی ها در تعطیلات آخر هفته روی می دهد از مردم به خاص گردشگران خواست با حساسیت بیشتری با محیط زیست واکنش‌ها کنند و هر گونه عامل آتش زا را از محیط زیست دور کنند .
رجبی زاده افزود: 8 ماشین آتش نشانی در حوزه منابع طبیعی شمال استان جهت اطفاء حریق عرصه های منابع طبیعی وجود دارد که البته در طول یکسال اخیر به تعداد آنها اضافه نشده است.
وی تاکید کرد: تمرکز منابع طبیعی بر روی ساماندهی گروه های محلی است و اکنون 45 گروه مردمی با 650 عضو در استان فعال هستند و به امکاناتی همچون بیل ،آتش کوب و باکس های مخصوص حمل آب مجهز شده است اند و به محض شروع آتش سوزی این گروه ها فعال می شوند و اقدام به خاموش کردن آتش می کنند .
وی در خصوص پایگاه ملی اطفاء حریق رابر هم گفت: 80 درصد ساختمان این پایگاه ساخته شده است و در صورت تامین 700 میلیون تومان اعتبار باقی مانده ، ساختمان آن تا آخر شهریور به اتمام می رسد .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: غیر از تجهیزات هوایی، 5 میلیارد تومان نیز جهت تجهیزات زمینی این پایگاه مورد نیاز است .
انتهای پیام/ی

واژه های کلیدی: طبیعی | منابع | کرمان | میلیون | تجهیزات | 700 میلیون | آتش سوزی | منابع طبیعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog